Kdo jsem

Narodil jsem se 1. září 1978 v Šumperku, vystudoval jsem Střední průmyslovou školu elektrotechnickou v Mohelnici a následně Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor Informační management/marketing.

Během studií a několik let poté jsem podnikal v oblasti tvorby počítačového software. Také jsem v této době spolupracoval na projektech zaměřených na podporu finanční gramotnosti a podnikavosti žáků základních škol.

V roce 2005 jsme se s manželkou přestěhovali do Českých Budějovic, odkud pochází její rodina. Bydlíme v Nemanicích a máme dvě školou povinné děti – Jakuba a Kateřinu.

Ihned po přestěhování jsem nastoupil na Jihočeskou univerzitu, kde jsem vystudoval doktorské studium. Působil jsem zde ve funkci proděkana pro zahraniční vztahy na Ekonomické fakultě a vedl jsem sedm let katedru obchodu a cestovního ruchu. Nyní stále externě působím na Pedagogické fakultě JU. Stále jsem aktivní ve výzkumu cestovního ruchu, zajímá mne, co vede k vyšší spokojenosti turistů a management turistických destinací. Už od svých studií mne také baví využívat a vytvářet výukové manažerské simulátory. Těch jsem vytvořil několik a jsou používány na různých univerzitách u nás i na Slovensku.

Mezi mé koníčky patří cestování, fotografování a četba.

Do politiky jsem vstoupil v roce 2018 zejména proto, že mi chybí využití nových poznatků v praxi a zapojení charakterních a schopných lidí do veřejného rozhodování. A taky jsem byl a pořád do určité míry jsem naštvaný z toho, jak politika vypadá a chci to měnit k lepšímu.

V Českých Budějovicích jsem od listopadu 2018 působil ve funkci náměstka pro školství a sport, IT, sociální věci a cestovní ruch. V roce 2021 jsem byl zvolen poslancem za Jihočeský kraj, poté jsem se vzdal funkce náměstka a do konce funkčního období (2022) jsem byl v Českých Budějovicích neuvolněným radním pro IT a cestovní ruch.

Jako poslanec se zabývám zejména tématy cestovního ruchu a důchodovou reformou, vedu také stálou delegaci do Meziparlamentní unie. Jsem jedním z místopředsedů poslaneckého klubu Starostů a členem předsednictva hnutí.