Akce a aktivity

Zajímá vás, jak bude v budoucnu vypadat český důchodový systém a jak se na to připravit?
Zvu vás na debatu, která k tomu proběhne příští pondělí 19. 2. 2024 od 17 hodin v mé regionální poslanecké kanceláři v Českých Budějovicích.

Když jsem před dvěma roky nastoupil jako poslanec, měl jsem celou řadu předsevzetí. Chtěl jsem politicky a odborně přispět k tématům, která mne zajímala dlouhodobě - důchodové reformě, digitalizaci veřejné správy, většímu využití vědeckých poznatků v politickém rozhodování, podpoře vzdělávání k podnikavosti nebo zákonu o cestovním ruchu, který by...

Během léta jsem slíbil, že připravím online důchodovou kalkulačku. A před nedávnem jsem i oznámil, že ji zveřejním před Vánoci, což tímto plním. Cílem této kalkulačky je zhruba ukázat očekávané příjmy v důchodu na základě výdělků, aktuálních změn v důchodovém systému a vlastního chování v oblasti spoření na důchod. Vzhledem k platnosti změn v...

Během 8. ročníku Česko-korejského fóra budoucnosti jsme se s Romanem Bělorem jako poslanci ze skupiny přátel Korejské republiky sešli s korejskou delegací v Poslanecké sněmovně.

Dne 21. listopadu 2023 jsem ve Sněmovně hostil žáky ze ZŠ Nerudova v Českých Budějovicích. Vedle prohlídky prostor Sněmovny jsme měli tradiční diskuzi o demokracii, fungování Sněmovny a práci poslance. Musím ocenit spoustu otázek, při odpovídání na ně jsem se i trochu zapotil.